News Technologia

Wyświetlacz Retina iPad 3: Apple rozważa podwójne panele LED

 

Jeśli uważnie obserwujesz, to wiesz, że iPad 3 napotkał szereg problemów, które grożą opóźnieniem wydania zaktualizowanego tabletu.   Wcześniej informowaliśmy, że Apple ma trudności z terminem produkcji i kosztami procesora A6, a także z „obowiązkowym” wyświetlaczem Retina.

Najnowsza plotka pochodząca z DigiTimes, która ma nieco wiarygodną historię poufnych informacji, odnosi się do bieżących problemów z utrzymaniem jasności proponowanego Super wyświetlacza na iPadzie 3.   Ten wyświetlacz będzie miał rozdzielczość 2048×1536 i będzie miał naprawdę imponujące PPI; ale rozmiar ekranu to miejsce, w którym Apple i jego łańcuch dostaw napotykają trudności w porównaniu do mniejszego wyświetlacza na iPhonie.

Gdy Apple otrzyma wszystkie błędy, w tym ostatnie problemy z rozpraszaniem ciepła i zużyciem baterii, wyświetlacz Ten stanie się najbardziej pożądanym i najjaśniejszym wyświetlaczem na rynku, który niektórzy twierdzą, że jest najlepszym z możliwych wyświetlaczy.   Ludzkie oko może wychwycić różnice w pikselach tylko do określonego PPI lub pikseli na cal, co oznacza, że wszystko, co przekracza tę liczbę, będzie praktycznie bezużyteczne pod względem kosztów produkcji i technologii.

Obecne wyzwania, przed którymi stoi gigant z cupertinu i ich tajwański łańcuch dostaw, to Oświetlenie LED.   Obecny pojedynczy panel podświetlenia LED (w iPadzie 2) jest” niewystarczający”, aby utrzymać i zwiększyć jasność wyświetlacza retina dla iPada 3.

Producenci lamp LED lub BLUs zaproponowali dwa rozwiązania, które pomogą Apple.

  Pierwszy polega na dodaniu drugiego chipa LED wewnątrz jednopasmowego współczynnika kształtu, a drugi polega na użyciu „podwójnego paska świetlnego LED wewnątrz iPada 3, jednego po lewej i jednego po prawej” w celu obsługi wyświetlacza.   Apple jest podobno ostrzejszy w stosunku do drugiego wariantu i będzie go używał, gdy produkcja wstępna będzie kontynuowana.

Mamy nadzieję, że to dobra wiadomość, że iPad 3 może jeszcze zadebiutować w marcu 2012 r., ale z wcześniejszymi plotkami o dwóch modelach tabletów Apple w 2012 r., niektórzy wciąż myślą, że iPad 3 z tymi proponowanymi specyfikacjami nie będzie gotowy na czas.   W końcu Apple musi tylko nieznacznie wyprzedzić swoich konkurentów technology spec planuje pozostać w czołówce.