Moda Technologia

iPad 3 został przemianowany z WiFi + 4G na kartę, był też plan B

 

Kiedy iPad 3 został uruchomiony, było trochę krytyki ze strony kilku krajów odnoszących się do jego nazwy. Apple poddał się krytyce i zmienił nazwę na jeden ze swoich tabletów. Głównym problemem było użycie nazwy „WiFi + 4G”, dla iPada 3. Krytyka ta wynika z faktu, że wspomniana technologia (4G LTE) nie jest obecnie dostępna na całym świecie. Ta strategia nazewnictwa wywołała również zamieszanie wśród konsumentów. Wyglądało to tak, jakby to była sztuczka Apple ‚ a, aby zdobyć klientów na iPada 3. Rzeczywistość polegała na tym, że technologia nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich.

Apple początkowo popierał tę nazwę, ale ostatecznie musiał poddać się masowemu poglądowi.

Teraz iPad 3 będzie nosił nazwę „WiFi + Cellular”, w przeciwieństwie do etykiety 4G. wiadomości są świeże,a zmiana nazwy nie została jeszcze zastosowana we wszystkich sklepach Apple. Jednak w sklepach internetowych w USA, Wielkiej Brytanii i Australii pojawiły się Tablety o zmienionej nazwie. Spór o 4G w Australii potencjalnie przyczynił się do tej decyzji.

Ponadto należy zauważyć, że w wielu krajach nie ma łączności 4G. te, które mają jakąś formę, nie są kompatybilne z tym, co oferuje Apple w iPadzie 3. Wynika to z Zastrzeżenia, które Apple wykorzystał w swoich sklepach. Powiedział, że technologia 4G firmy Apple może nie być zgodna z innymi rodzajami technologii 4G. jeden przykład można znaleźć w Sklepie Internetowym w Australii,
„Ten produkt obsługuje bardzo szybkie sieci komórkowe. Nie jest kompatybilny z nowoczesnymi australijskimi sieciami 4G LTE i sieciami WiMAX. Aby uzyskać usługi od operatora sieci bezprzewodowej, zapisz się na prosty miesięczny plan na iPadzie i anuluj go w dowolnym momencie bez żadnych kar.»

Zmiana nazwy jest zatem rodzajem niskiego punktu Dla Apple.

Firma uznaje teraz fakt, że nazwa może zostać błędnie zinterpretowana lub wprowadzająca w błąd. To intrygujące pytanie, dlaczego Apple zdecydowało się na tę nazwę, gdy wiedziała, że może to być mylące. Doniesiono również, że ludzie z branży sugerowali, że Apple nie będzie pod tą nazwą, ale firma nie zwróciła uwagi na obawy.

Z drugiej strony są wiadomości za pośrednictwem SlashGear dotyczące grubości iPada 3. Mówi się, że firma poszła na kompromis, zwiększając grubość iPada 3, aby zrobić miejsce na większą baterię i akcesoria do używanego ekranu o wysokiej rozdzielczości. Początkowo firma chciała zachować wymiary dzięki panelom IGZO firmy Sharp.

Ta technika (panel IGZO) może wydawać się znajoma dla niektórych czytelników. Przed uruchomieniem iPada 3 powiedziano, że ten panel będzie używany. Nie został jednak pokazany z powodu problemów z zaopatrzeniem. Ponadto doniesiono,że technologia ta zostanie wykorzystana w nadchodzącym wydaniu telewizora Apple. Faktem jest, że panel IGZO pozwala na przepuszczenie większej ilości światła przez panel. Oznacza to, że Apple może go użyć do utrzymania liczby diod LED w iPadzie 3. Kiedy iPad 3 został uruchomiony, miał dwa razy więcej diod LED niż wcześniej, aby światło przechodziło przez panel.
Ciekawym komentarzem był Raymond Soneira, który jest dyrektorem generalnym DisplayMate. Uważa, że iPad 3, który jest teraz w sprzedaży, był w rzeczywistości „planem B”. Wynika to ze wzrostu liczby diod LED używanych w iPadzie 3.

Dodaje również, że Apple musiał rozciągnąć amorficzny krzem do maksymalnej możliwej mocy, aby uzyskać maksymalną możliwą liczbę pikseli na cal. Miało to na celu umożliwienie przechodzenia przez nie światła i utrzymanie liczby diod LED w taki sam sposób, jak poprzednio. Jednak przepustowość światła nie okazała się tak dobra, jak się spodziewano. Z tego powodu Liczba diod LED musiała zostać podwojona w stosunku do poprzedniej. Ponadto bateria wybrana na iPada 3 była o siedemdziesiąt procent większa niż wcześniej. Pan Soneira zdecydowanie sugeruje, że ten pomysł był” planem B „Apple’ a.

Poglądy Pana Soneiry podzielają także inni ludzie. W tym Ryszard SCHIM z DisplaySearch. Jest tam analitykiem i zgadza się, że może to być Plan B, który wybrał Apple. Poparł fakt, że gdyby panele IGZO były używane, nie wymagałyby tego samego rodzaju naładowania baterii, co nowy iPad w tej chwili. Ponadto nie było potrzeby zwiększania liczby diod LED. Sygnał wyjściowy można łatwo utrzymać za pomocą paneli IGZO. Jak wspomniano wcześniej, panele te nie mogły być używane w iPadzie 3 z powodu problemów produkcyjnych. Przed wprowadzeniem na rynek iPada 3 stwierdzono również, że Sharp nie był w stanie sprostać wymaganiom Apple. Z tego powodu Cupertino musiało korzystać z paneli Samsunga i LG. Faktem jest, że panele te miały tradycyjny proces znany jako „a-Si TFT”. Tak więc grubość iPada 3 jest w zasadzie podejściem do planu B.